Çmime dhe vlerësime

2011: Honorary Fellow of the National Academy of Music, Neapolis, Greece.
2003: Fitues i cmimit MUZA të MKRS, për vepren me te mirë studimore në fushën e muzikës të botuar në vitin 2002.
2002: Fitues i cmimit MUZA të MKRS, për veprën më te mirë skenike për vitin 2001.
2001: Fitues i ēmimit tė pare nė konkursin ndėrkombėtar tė kompozimit “Dimitri Mitropoulos”, Athinė Nėndor 2001 me veprėn “EUMENIDES”
1999: Fitues i ēmimit tė tretė nė festivalin e VI tė “Romanca Shqiptare”-1999 me romancėn “Erė e borzilokut”, poezia popullore.
1998: Fitues i konkursit pėr baletin me njė akt tė shpallur nga Ministria e Kulturės, me baletin “Stinėt” me subjekt tė Naim Frashėrit.
1998: Fitues i ēmimit tė parė nė konkursin ndėrkombėtar “Il mondo in musica”, Fivizzano-Itali me veprėn pėr orkestėr harqesh “Rondo”.
1997: Ēmimin e G.M.E.M (Grupi i Muzikės Eksperimentale Marsejė) pėr veprėn “Shatra-patra” tė interpretuar nė konkursin ndėrkombėtar “Ton de Leeuw”, nė “Ditėt e Muzikės sė Re 1997”.
1996: Ēmimi i parė pėr pjesėn vokale “Sarajevalium”, nė festivalin e tretė tė “Romancės Shqiptare”-Tiranė.
1995: Ēmimi i parė pėr kuartetin e harqeve “DdA” nė festivalin “Ditėt e Muzikės sė Re Shqiptare”-Tiranė.
1994: Ēmimi i dytė pėr “Pheromones” nė festivalin “Ditėt e Muzikės sė Re Shqiptare”-Tiranė.
1993: Ēmimi i tretė pėr “Epitaf dhe Britmė”, nė festivalin “Ditėt e Muzikės sė Re Shqiptare”-Tiranė.
1990: Ēmimin e Lidhjes sė Shkrimtarėve dhe Artistėve tė Shqipėrisė pėr kompozitorin e ri mė tė mirė. Dhėnė nė “Konferencėn Kombėtare tė Talenteve tė Reja”-Korēė.

Kthehu tek faqja kryesore