Opera:

2001-2004: EUMENIDES”, për solist, kor, recitues, valltarë dhe orkester .
GEMA work no.: 11504758-001

Veprat për Orkestër:

2001: “Eumenides”, për solist, kor dhe orkestër të madhe
2000: “Suita” me tema popullore greke, I,II.
1999: “A Psalmodie bono”, për orkestër harqesh. (Interpreton orkestra e muzikes së re AMRA, Tiranë.)
1996: “Trias” për flaut dhe orkestër simfonike.
1996: “Genotip” për orkestër të madhe.
1991: “Rend, rend or Marathonomak”.
1990: “Koncert”.
1989: “Kontrast”, variacion simfonik.
1987: “Poemë simfonike”.
GEMA work no.: 4527231-001
1986: “Suitë” me 4 kohė.
GEMA work no.: 4527233-001

Muzikë dhome:
2000: “Dikotomi” pėr kuintet fryme. (Fl, Ob, Cl in b, Horn, Fagot).
1999: “Hoax” pėr V.cello solo.
1997: “Ep-event” pėr violinė, violė dhe v.cello.
GEMA work no.: 4527251-001
1997: “Shatra-Patra” pėr 3 daulle.
1995: “W” in memoriam, pėr Cl, Violinė, V.Cello, Piano dhe Drum I,II,III.
1995: “DdA”, kuartet harqesh. (Interpreton kuarteti i Akademise se Arteve, Tirane.)
GEMA work no.: 4527254-001
1994: “Avaz II” pėr 3 Viola, 5 Violina, 2 Fl, Cl, Drum I,II. (Interpreton orkestra kontemporane e Sofies, Bullgari.)
GEMA work no.: 4527253-001
1994: “Avaz” pėr kuartet fagotėsh.
GEMA work no.: 4527258-001
1993: “Pheromones” pėr Fl, Cl, V.cello dhe Piano.
GEMA work no.: 4527224-001
1993: “Epitaf dhe Britmė”, pėr kuartet harqesh, Fl, Cl, Fagot dhe Piano. (Interpreton ansambli kontemporan i Akademise se Arteve, Tirane.)
1992: “Metamorfozė” pėr 24 instrumentistė harqesh.
1991: “Pesė skica” pėr kuartet harqesh.
1988: “Rondo” pėr orkestėr harqesh.


Piano:
2010: “AGOJ”, album pianistik pėr fėmijė
GEMA work no.: 11504758-001
1997: “R.I.P”. (“Rest in Peace”)
1994: “88”.
1993: “Age of Cage”.
1992: “Portret simbolik dhe vdekja e tij”.
1988: “Rondo”.


Violinė dhe Piano:
1990: Suitė me 6 kohė.
1988: Sonatė me 3 kohė.


Klarinetė dhe piano:
1990: Skerco


Zėra Solo:
1995: “Iso-Gjėma”, pėr 16 zėra vajzash.


Zė dhe Piano:
2001: “Lundėrtarėt e vjetėr”, pėr sop dhe piano. Poezia Arian Leka.
2000: “Pėrjetėsia”, pėr bariton dhe piano. Poezia nga Lasgush Poradeci.
2000: “Ē’u mbush mali” pėr korr vajzash dhe piano. Poezia nga L. Poradeci.
1999: “Erė e borzilokut” pėr soprano, v.ni, v.c dhe piano. Poezia popullore.
1998: “Kėngėzė” pėr soprano dhe piano. Poezia popullore
1996: “Sarajevaljum” pėr bariton dhe piano. Poezia Ervin Hatibi.
1994: “Bizantine”, pėr bas dhe piano.
1989: “Kosova”, pėr bas dhe piano. Poezia Ali Podrimja
1987: “Kėngėt e Jutbinės”. Cikėl romancash pėr bariton, tenor dhe piano.


Muzikė filmi:
1999: “Lotėt e Kosovės”, film dokumentar me regji tė Kujtim &Ccashkut dhe skenar tė Vath Koreshit.
1999: “Lojė botash”, film dokumentar me regji tė Pluton Vasit dhe skenar tė Fatos Baxhakut.


Veprat muzikore nė C.D.
2007: “Eumenides”, opera, publikuar nė Angli.
1998: Tek C.D-“Sazet…”, vepra “Epitaf dhe britmė” pėr ansambėl, nr. 22. Publikuar nga TEKNOTRADE. Tiranė 1998.
1997: Tek C.D-“Memus disco 2”, vepra “Trias” pėr flaut dhe orkestėr, nr.4, CD/2. Publikuar nga Regione Siciliana, Itali.