Titulli i veprės: Interpretuar mė: Kush dhe ku e ka interpretuar: Regjistruar, botuar ose realizuar CD
“Kontrast”, valle simfonike pėr orkestėr. 25.09.1989 Interpretuar nga orkestra simfonike e R.T.V Shqiptar nė nė sallėn e T.O.B-it. Dirigjent Eno Koēo. Filmuar nga RTV shqiptar
13.06.1999 Riinterpretuar nga orkestra simfonike e R.T.V me dirigjent Rifat Teqen. Filmuar dhe inçizuar nga RTV shqiptar
“Rondo” pėr piano. 31.10.1989 Interpretuar nga Thanas Paskali nė sallėn e Akademisė sė Arteve, Tiranė.
17. 11. 1989 Interpretuar nga Thanas Paskali nė sallėn e Akademisė sė Arteve, Tiranė.
20.12.1996 Interpretuar nga Mimoza Oga nė sallėn e T.O.B-it.
05. 05. 1998 Riinterpretuar nga Mimoza Oga nė nė Festivalin e interpretimit tė muzikės bashkėkohore “Nikolla Zoraqi”, nė sallėn e TOB.
13.05.1998 Inēizuar nė studiot e Radio-Tiranės nga Mimoza Oga.
04.07.1999 Riinterpretuar nga Thanas Paskali nė Studion Audiovizive tė TOB.
“Rondo” pėr harqe. 1992 Interpretuar dhe inēizuar nė studio nga orkestra e harqeve e R.T.V. shqiptar. Dirigjent Ferdinand Deda.
10.03.1998 Interpretuar nė “Dhimotiko Athinon”, nga orkestra e harqeve e Teatrit tė Operas dhe Baletit,Tiranė, dirigjent Bujar Llapaj. Nė koncertin e organizuar me rastin e vizitės sė presidentit shqiptar Z. Rexhep Mejdani nė Greqi. Vepra u regjistrua nga kanali privat grek “Kanali 5” dhe u transmetua prej tij më dt. 25 Mars 1998.
07.09. 1998 Inēizuar nė studion e Radio-Tiranės nga orkestra e harqeve e qytetit tė Durrėsit me dirigjent Petrika Afezolli.
12.09. 1998 Interpretuar si premierė botėrore nė konkursin ndėrkombėtar tė kompozicionit “World Music”, Fivizzano-Itali nga orkestra e harqeve tė Durresit, dirigjent Petrika Afezolli.
17.04.2000 Riinterpretuar nė Tiranė nga orkestra e harqeve “Tinguj tė rinj” me dirigjent Petrika Afezollin nė sallėn “DEA” tė Pallatit tė Kulturės.
“Suita” pėr violinė dhe piano. 03.04. 1990 Interpretuar nga Jani Papadhimitri nė violinė dhe Thanas Paskali nė piano nė sallėn e T.O.B-it, Tiranė.
“Koncert” pėr orkestėr simfonike. 28.05.1990 Interpretuar nga orkestra simfonike e R.T.V Shqiptar, dirigjent Eno Koēo, nė sallėn e T.O.B-it, Tiranė. Inēizuar nė studiot e Radio-Tiranės nė Maj 1990.
“Rent or Marrathonomak” pėr orkestėr simfonike. 23.01.1992 Interpretuar nga orkestra simfonike e R.T.V Shqiptar, nė sallėn e T.O.B-it, Tiranė. Dirigjent Bujar Llapaj. Inēizuar nga salla.
“Epitaf dhe Britmė” pėr ansambėl. 28.04.1993 Interpretuar nga ansambli miks i Akademisė sė Arteve dhe Teatrit tė Operas dhe Baletit, nė ODEONIN e Qėndrės Ndėrkombėtare tė Kulturės nė “Mbrėmje e Muzikės sė Re Shqiptare 1993”, dirigjent Vasil S. Tole. Inēizuar nė studiot e Radio-Tiranės nė Maj 1993. Bėrė CD nga Teknotrade 1998, nr. 22 tek CD: “Sazet, muzika me saze e Shqipėrisė sė jugut”.
“Avaz I” pėr 4 fagota. 11.04.1994 Interpretuar nga kuarteti i fagotave “Emerson”, nė sallėn e Teatrit tė Operas dhe Baletit.
“Pheromones” pėr Fl, Cl, V.cello dhe Piano. 20.05.1994 Interpretuar nga ansambli i Akademisė sė Arteve, nė Qėndrėn Ndėrkombėtare tė Kulturės nė “Ditėt e Muzikės sė Re 1994”. Inēizuar nga salla nga RTV shqiptar dhe radio gjermane “Deutche Welle”.
25.07.1998 Interpretuar nga formacioni “Spect-room” nė “REYDALE FESTIVAL 98”-England, nė “The Old Meeting House”.
“DdA” pėr kuartet harqesh. 16.05.1995 Interpretuar nga kuarteti i harqeve “Clasica” i Akademisė sė Arteve, nė sallėn e Akademisė sė Arteve. Inēizuar dhe filmuar nga salla nga RTV shqiptar.
24.05.1998 Interpretuar nga kuarteti “Tirana” nė sallėn e T.O.B-it nė kuadrin e “Ditėve tė Muzikės sė Re Shqiptare 1998”. Regjistruar dhe filmuar nga salla nga RTV shqiptar.
“Avaz II” pėr 13 instrumenta. 17.05.1995 Interpretuar nga instrumentistėt e Akademisė sė Arteve, nė sallėn e Akademisė sė Arteve, nė “Ditėt e Muzikės sė Re 1995”, dirigjent Alqi Lepuri. Inēizuar dhe filmuar nga salla.
11.07.1999 Interpretuar nė “Musica Nova, Sofie-Bullgari, nė Hall of concert studio of BNR, nga ansambli “Musica nova”-Sofie. Inçizuar nga salla.
“Genotip” pėr orkestėr tė madhe. 23.05.1996 Interpretuar nga orkestra e R.T.V Shqiptar, dirigjent Laurent Cuniout-Francė, nė sallėn e T.O.B-it nė “Ditėt e Muzikės sė Re 1996”.
  16.01. 2003 Interpretuar nga orkestra simfonike e RTV Shqiptar, dirigjent Zhani Ciko, ne sallen e A.Arteve, Tirane ne kuadrin e “Allegreto Albania”. Regjistruar nga RTV Shqiptar nga salla.
  17.01. 2003

Interpretuar nga orkestra simfonike e RTV Shqiptar, dirigjent Zhani Ciko, ne sallen e Teatrit Migjeni, Shkoder, ne kuadrin e “Allegreto Albania”.

“Gjėma” pėr 16 zėra femrash “a capella’. 22.05.1996 Interpretuar nga ansambli i vajzave tė Akademisė sė Arteve, nė sallėn e Akademisė sė Arteve nė “Ditėt e Muzikės sė Re 1996”. Dirigjente Etleva Shehu.
“Sarajevalium” pėr bariton dhe piano. 18.12.1996 Interpretuar nga Kreshnik Zhabjaku-bariton dhe Merita Rexha-piano, nė sallėn e T.O.B-it nė festivalin “Mbrėmja e Romancės Shqiptare 1996”.
“Trias” pėr flaut dhe orkestėr. 30.05.1997 Interpretuar nga Besnik Doshlani nė flaut dhe nga orkestra e “Accademia Musicale Sicilia”, nė Palermo-Itali. Dirigjent Gaetano Colojanni.
31.05.1997 Interpretuar nga Besnik Doshlani nė flaut dhe nga orkestra e “Accademia Musicale Sicilia”, nė Catania-Itali. Dirigjent Gaetano Colojanni.
01.06.1997 Interpretuar nga Besnik Doshlani nė flaut dhe nga orkestra e “Accademia Musicale Sicilia”, nė Messina-Itali. Dirigjent Gaetano Colojanni. Transmetuar direkt nga Radio-Tirana dhe regjistruar nė studio nė Itali nė digital. Prodhuar CD Dicso 2, 6’02” dhe shoqėruar me partiturė nė revistėn “MEMUS 2”, 1997, fq. 84-99.
“Epevent” pėr trio harqesh. 16.10.1997 Interpretuar nga trio e harqeve e Akademisė sė Arteve, nė ODEON nė “Ditėt e Muzikės sė Re 1997”. Inēizuar dhe filmuar nga salla nga RTV shqiptar.
“Shatra-Patra” pėr 3 daulle. 18.10.1997 Realizuar nė studion “Aelfior” dhe interpretuar nė ODEON-in e Qėndrės Ndėrkombėtare tė Kulturės nė  “Ditėt e Muzikės sė Re Shqiptare 1997”. Filmuar nga salla.
“Kėnga e Halilit” pėr tenor. 17.12.1997 Interpretuar nga tenori Adrian Xhema dhe pianistja Lindita Kotorri nė sallėn e T.O.B-it nė festivalin “Mbrėmja e Romancės Shqiptare 1997”.
“Kėngėzė” pėr soprano dhe piano. 04.05.1998 Interpretuar nga sop. Majlinda Meēe shoqėruar nė piano nga Enina Llozi nė sallėn e TOB, nė FIMB-1998 ( Festivalin e interpretimit tė Muzikės bashkėkohore Nikolla Zoraqiģ. nė sallėn e T.O.B-it. Inēizuar dhe filmuar nga RTV shqiptar.
“A Psalmodie bono” pėr orkestėr harqesh. Kushtuar Kleanthi Koēit. 30.06.1999 Interpretuar nga ansambli “AMRA” nė fetivalin “Ditėt e Muzikės sė Re”-1999, nė kishėn katolike-“Zemra e Krishtit”,  nė Tiranė. Dirigjent Zhani Ciko. Filmuar dhe regjistruar nga RTV shqiptar. Botuar partitura nė librin “Muzikė dhome” me autorė shqiptarė, Tiranė 2001.
03.06.1999 Riinterpretuar mė nė Odeonin e Q.N.K nga ansambli “AMRA”. Dirigjent Zhani Ciko.
23.04.2002 Interpretuar nga orkestra e harqeve e Shqipërisë në festivalin “Skena e re muzikore e Prishtinës”, në “Sallën e Kuqe”, Dirigjent Zhani Ciko. Regjistruar nga RTV Kosova.
13. 05. 2002

Interpretuar nga “New filarmonic orchestra”, drejtuar nga dirigjenti Leonardo Quadrini në sallën e koncerteve të Akademisë së Arteve, ora 20:00.

01.06.2002

Interpretuar nga “Orkestra e të rinjve”, në Durrës, Dirigjenti zviceran Simon Camartin.

23.12.2002

Interpretuar nga orkestra e harqeve te Tiranes, ne sallen e Akademise se Arteve ne aktivitetin e MKRS per shpalljen e Cmimeve vjetore te muzikes “MUZA”.

“Hoax” pėr v.cello solo 18.11.1999 Interpretuar nga P. Guralumi nė “Kamerton festival”, Pescara, Itali.
07.06.2000 Interpretuar nga P. Guralumi nė festivalin “Ditėt e muzikės sė re”, Tiranė. Salla e Akademisė sė Arteve
Maj 2001 Rinterpretuar nga P.Guralumi nė “Atelienė” e kompozitorit gjatė “Ditėve…”, 2001
  21.05.2004

Interpretuar nga d`Alan Meunier, Paris, France në kuadër të Festiavalit “Ditët e Muzikës së Re”, Tiranë, Katedralja e Shën Palit, ora 19:00.

“Pėrjetėsi ” pėr bariton dhe piano. 24.05.2000 Interpretuar nga Agim Duro dhe Donika Ēili. Poezia L.Poradeci. Salla e Lidhjes sė Shkrimtarėve dhe Artistėve.
“Ē’u mbush mali ” pėr korr vajzash dhe piano. 24.05.2000 Interpretuar nga korri i vajzave tė Akademisė sė Arteve dir. Milto Vako nė sallėn e Lidhjes sė Shkrimtarėve dhe Artistėve. Poezia L.Poradeci.
30.05.2000 Interpretuar nga korri i vajzave tė Akademisė sė Arteve dir. Milto Vako nė sallėn e Akademisė sė Arteve. Poezia L.Poradeci
  09.05.2002 Interpretuar nga korri “Pax Dei”, dirigjente Suzana Turku, në Odeonin e Qëndrës Ndërkombëtare të Kulturës, me rastin e 53 vjetorit të krijimit të Komunitetit Europian. Ora 18:00.
  03.06 2002 Interpretuar nga korri “Gjon Simoni”, dirigjente Suzana Turku, në sallën e Akademisë së Arteve, me rastin e 10 vjetorit të krijimit të festivalit “Ditët e Muzikës së Re”.
  25.04.2003

Interpretuar ne festivalin “Skena e Re Muzikore e Prishtines”, Salla e Kuqe, Prishtine. Interpretuar nga kori i vajzave te Akademise se Prishtines, dirigjent Baki Jashari.

“Dikotomi ” pėr wind quintet-kuintet fryme. Kushtuar JOANĖS. 06.06.2000 Interpretuar nga kuinteti i frymės “Ē.Zadeja” (B.Doshlani, Fl; I.Gjoka, Ob; A.Shero, cl; A.Cane, Corn; F.Jaho, Bsn) nė festivalin “Ditėt e muzikės sė re”, Tiranė. Salla e Akademisė sė Arteve.
“Eumenides” nr. 5, pėr solist, korr dhe orketėr simfonike 19.11.2001 Interpretuar nga “solistėt, korri dhe Orkestra e Ngjyrave” Athinė, dirigjent Milto Logiadis nė sallėn e “Megaro Musiqi” nė Athinė. Filmuar dhe regjstruar nga salla.

Aria of Pithia and Interlude , nga opera “Eumenides”

06.12.2002 Interpretuar nga Orkestra e Ngjyrave, Athine, dirigjent Kynian Johns-Australi, ne Athens Concert Hall.

Interlude nr. 1 nga opera “Eumenides” .

23.09. 2003

Interpretuar nga Orkestra simfonike e RTV Shqiptar, dirigjent Eno KOCO, salla e Akademise se ARTEVE.

Regjistruar dhe filmuar nga salla prej RTV Shqiptar.

Aria of Athena
EUMENIDES

03.12.2003

Interpretuar nga Orkestra e Ngjyrave, Athine, dirigjent Milto Logiadis, kenduar nga Michiko Hayashi-Japan, Athens Concert Hall.

Filmuar dhe regjistruar nga salla, transmetuar ne ERT1.

Aria of Apollo
EUMENIDES

03.12.2003

Interpretuar nga Orkestra e Ngjyrave, Athine, dirigjent Milto Logiadis, kenduar nga Hiroyuki Narita-Japan, Athens Concert Hall

Filmuar dhe regjistruar nga salla, transmetuar ne ERT1

Aria of Pythia
EUMENIDES

03.12.2003

Interpretuar nga Orkestra e Ngjyrave, Athine, dirigjent Milto Logiadis, kenduar nga Tatiana Roubinskaja-Russia, Athens Concert Hall.

Filmuar dhe regjistruar nga salla, transmetuar ne ERT1

Aria of Clytemnestra
EUMENIDES

03.12.2003

Interpretuar nga Orkestra e Ngjyrave, Athine, dirigjent Milto Logiadis, kënduar nga Voula Amiradaki & Margarita Syggeniotou-Greece, Athens Concert Hall

Filmuar dhe regjistruar nga salla, transmetuar ne ERT1.

Aria of Orestes
EUMENIDES

03.12.2003

Interpretuar nga Orkestra e Ngjyrave, Athine, dirigjent Milto Logiadis, kënduar nga Wei Long Tao-China, Athens Concert Hall

Filmuar dhe regjistruar nga salla, transmetuar ne ERT1.

Aria of Athena
EUMENIDES

03.12.2003 Interpretuar nga Orkestra e Ngjyrave, Athine, dirigjent Milto Logiadis, kënduar nga Anna Toneeva-Russia, Athens Concert Hall Filmuar dhe regjistruar nga salla, transmetuar ne ERT1.

Veprat e regjistruara nė skedarin e Radio-Tiranės

"Kontrast" 0-251 5’05”
"Koncert pėr orkestėr" 0-260 11’15”
"Rend or Marathonomak" 0-270 9’03”
“Rondo” 0-273 4’03”
“Epitaf dhe Britmė” 0-284 6’30”
"As mė ngre shaminė"- 836-erotike jugu
"Dallandyshe e parė" 10-Maratona
"Mall" 463-Autor
“Rondo” 8’35”

Kthehu tek faqja kryesore
Shko ne fillim te dokumentit