Kėshilli i Muzikės Shqiptare
anėtar i Kėshillit Ndėrkombėtar tė Muzikės
UNESCO

Kėshilli i Muzikės Shqiptare ėshtė person juridik i regjistruar pranė Gjykatės sė rrethit Tiranė me nr. Akti 3074, me vendimin nr. 1784.  K.M.SH-Albanian Music Council zyrtarisht njihet si komiteti nacional i Kėshillit Ndėrkombėtar tė Muzikės (IMC) nė Shqipėri. (CIM/49.631)

Anėtarė te Kėshillit tė Muzikės Shqiptare \ Members of Albanian Music Council:

Antarė individualė \ Individual members:

Anėtarė nderi \ Honorary members:

Bibliografi e përmbledhur mbi muziken shqiptare në organet e shtypit periodik shqiptar
Botuar nga Teatri i Operas dhe Baletit në 45 vjetorin e krijimit, në bashkëpunim me Biblioteken Kombetare.
Autorë Katerina Goshi, Lili Daja. Konsulent shkencor Dr. Vasil S. Tole.

Vitet: 1953-1960
  1961-1965
  1966-1970
  1971-1975
  1976-1980
  1981-1985
  1986-1990
  1991-1995
  1996-1997

 


Kthehu tek faqja kryesore
Statuti i KMSH